Penye Bez Eldiven

Penye Bez Eldiven

Kışın elleriniz üşümesin diye kullandığınız eldivenlerin bugün birçok sektörde çok yaygın bir şekilde kullanıldığını biliyor musunuz? Bunlardan penye bez eldiven de en çok kullanılan eldiven çeşitleri arasında yer alır. Üstelik çoğu durumlarda sağlık için bile bu eldivenleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında bu tip eldivenler şık ve zarif oluşuyla bir zamanlar Avrupa’da asillerin kullandığı bir aksesuardı. Ancak o zamanlar penye olarak değil pamuklu ve diğer kumaşlardı. İşte genel amaçlı penye eldivenlerin çıkış noktası da bunlar oluyordu.
Her Amaç İçin Penye Eldivenler

Her ne kadar her amaç için denilse de aslında penye bez eldiven kullanım itibarıyla bir çeşit aksesuar olarak başladı. Özellikle orta çağda salgınlar ve gösteriş merakıyla sık sık gündeme gelen beyaz eldivenler daha sonra giderek asiller arasında yaygınlaştı. İlginç bir şekilde asiller ve zenginler beyaz eldiveni aksesuar olmanın ötesinde bir çeşit asalet simgesi olarak görmeye başladı. Fakat sanayi devrimi ve sonrasında değişen koşullar itibariyle bu eldivenler artık bir simge değil birer yardımcı olarak görüldü. Artık günümüzde bu eldivenleri hayatın çoğu alanında görebilirsiniz. En çok mağazalarda vitrinlerin düzenlenmesi işlerinde kullanılan bu eldivenler.

Kuyumcularda hatta müzelerde bile kullanılıyor. Özellikle hassas tarihi eserler için kullanılan bu eldivenler sayesinde artık daha güvende. Müzayede ve benzeri hassas işler için kullanılan bu tip eldivenleri aynı zamanda şatafatlı restoranlarda garsonlarda bile görebiliyorsunuz. Aslında iz bırakmaması ve aynı zamanda şık olmasıyla oldukça çok tercih ediliyor. Bunun yanında bez eldivenleri bazı hassas bilim veya araştırma tesislerinde de göreceksiniz. Hatta çoğu teknoloji firması çalışanları gerek AR-GE gerekse üretim ve diğer aşamalarda beyaz önlüğü bu tip eldivenlerle tamamlıyorlar.

Günümüzde ise penye bez eldiven artık özen ve titizliğin sembolü olarak kullanılıyor. Artık çoğu işletme çalışanı için bu tarz eldivenler arıyor. Bu şekilde kurumsal olarak titizliğe ve özene gösterdikleri önemi vurgulamış oluyorlar. Dolayısıyla bu da bir çeşit PR çalışması da oluyor. Ayrıca ellerinde beyaz eldivenlerle çalışanlar müşteriye daha da güven veriyor ve bir çeşit müşteri-firma ilişkisinde daha da sağlam ilişkilerin bir adımı sayılıyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir